Sınıf Uygulamaları

  • EĞİTİM PROGRAMI

Bire bir eğitim ve bire bir ilginin en iyi şekilde sağlandığı “Butik Okul” prensibiyle hizmet veren okulumuzda sınıflar ortalama 22 -24kişiliktir.

Her sınıf; içinde smartboard internet, projeksiyon ve dizüstü bilgisayar sistemi olan akıllı sınıftır.

Kontrol, eğitimin en önemli unsurlarından biridir. Okulumuzun binası kontrolü olanaksız kılan kör noktaların bulunmaması için projelendirilmiş olup güvenliği maksimum düzeyde tutmaktadır.

Okulumuz Ankara’da ilkokul 1.sınıft“İki Sınıf Öğretmeni” uygulamasını gerçekleştiren ilk ve tek okuldur.

Saygın, uluslararası eğitim kurumlarının üyesi olmak, hem dünyayı takip ederek eğitim programımızı zenginleştirmek  hem de kaliteli öğretmen eğitiminin devamını sağlamak açısından kurum tarafından çok önem verilen bir unsurdur. Okulumuz Montessori, Edexcel, Bug Club,Project Umbrella gibi uluslararası programları kullanmaktadır.

Okulumuz Ankara’da Montessori eğitimini ilkokulda devam ettiren ilk ve tek okul olma ayrıcalığını taşımaktadır. Bu eğitim yurt dışından özel olarak getirtilen materyallerin bulunduğu laboratuvarlarda, bu sistemin eğitimini almış öğretmenler tarafından MEB müfredatına bire bir entegre edilmiş biçimde verilmektedir.

Okulumuz öğrencilerine 3.sınıfın sonuna kadar aynı sınıf öğretmenleri eğitim vermektedir. 4.sınıftan itibaren sınıf öğretmenleriyle birlikte öğrenci başarısının arttırılması amacıyla branş öğretmeni uygulaması başlar.

Okulumuz öğrencilerine 1.sınıftan lise son sınıfa kadar ihtiyaç duyulan her an ücretsiz özel ders desteği verilmektedir. Okulumuzda okuyan öğrenciler dışarıdan bir dershaneye veya özel derse hiçbir şekilde ihtiyaç duymamaktadır.


 

  • İNGİLİZCE

Yabancı ve Türk öğretmenler tarafından uygulanan İngilizce gramer programı haftada 12–16 saattir.

Conversation (Konuşma) dersleri, öğrencilerimizin aksanlarının düzgün olabilmesi için anadili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde  haftada 2 saat olarak uygulanmaktadır.

Okulumuzda uygulanan İngilizce programı öğrencilerimizin Cambridge Sınavları’nda başarılı olup sertifika almaları için özel olarak düzenlenmektedir.

Program; Main Course, Skills, Conversation ve Cambridge Sınavı ve Edexel hazırlığı çerçevesinde yürütülmektedir.

Edexcel uluslararası programı üyesi olan okulumuzda normal müfredat dışında fen ve matematik dersleri İngilizce olarak verilmektedir.


 

  • MODERN YABANCI DİLLER

Okulumuzda uygulanan yoğun İngilizce programının yanı sıra 5, 6 yaş; 1.,2. Ve 3. Sınıflarda Çinli öğretmenler tarafından Çince dersi verilmektedir. Çince beynin sağ ve sol lobu arasındaki koordinasyon sağlaması, odaklanmayı kolaylaştırması ve zekayı yükseltmesi nedeniyle tercih edilmektedir. 4.sınıftan itibaren öğrencilere Çince, Rusça, Japonca,Fransızca, Almanca ve İspanyolca dersleri seçmeli olarak haftada 2-4 saat olarak sunulmaktadır.  • ÖĞRETMEN KADROSU

Öğretmen kadrosu alanında uzman, dinamik ve deneyimli; %70’i yüksek lisanslı, %10’u doktoralı öğretmenlerden oluşmaktadır.

“Hayat Boyu Eğitim” projesi çerçevesinde öğretmen kadromuz yıl boyunca hizmet içi eğitimlerle değişen eğitim sistemine, teknolojiye ve dünyanın uyguladığı eğitim sistemlerine adapte olabilmeleri açısından desteklenmektedir.

Okulumuz yılların getirdiği deneyimle, oturmuş bir kadroyla çalışmaktadır. Sık öğretmen değiştirmek kurum politikasına aykırıdır.


 

  • ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ

Kurum bünyemizde kullanılmakta olan k12.net sistemiyle öğrencilerimizin her anlamda takibi yapılmaktadır.

Bu sistem, internet tabanlı olup velilerimize verilecek olan şifrelerin kullanılmasıyla aşağıda belirttiğimiz bilgilere ulaşmaya sağlanmaktadır. Velilerimiz;

Öğrencinin tüm derslerdeki devam-devamsızlığını gün, saat ve ders bazında görebilir.

Ödevlerinin yapılıp yapılmadığını takip edebilir.

Deneme sınavı sonuçları ve uygulanan tüm testlerdeki başarı ortalamaları grafikleri, öğrenci yazılı sonuçları ve ayrıntılı bilgileri, ödevlerin puan bazında sonuçlarını görebilir.

Öğrencimizin sınav, etkinlik ve performans sonuçlarına göre oluşturulan zorunlu ve bireysel etütlerini  tarih –saat –öğretmen bazında takip edebilir.

Veli-öğretmen-öğrenci bilgi paylaşımı online yapılabilir.

Rehberlik birimi ile internet üzerinden görüşebilir.


 

  • OFİS SİSTEMİ

Öğrencilerimizin sınav sonuçları ÖLÇME DEĞERLENDİRME BİRİMİ tarafından düzenli olarak değerlendirilmektedir.

Gelen raporlar sonucunda öğrencimize zorunlu ve bire bir özel dersler verilmektedir.

Bu çalışmalar öğrencilerimizin kendi ders öğretmenleri tarafından yapılmaktadır.Başarılarımız
Neden JTK!
Linkler

Galeri
 jale tezer koleji video galerisi
 JALE TEZER KOLEJİ FOTOGRAF GALERİSİ
Bizi Takip Edin
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam136
Toplam Ziyaret604586