Fen LisesiÖzel Jale Tezer Fen Lisesi Ankara’nın köklü, öncü ve çağdaş eğitim kurumlarından biridir.

Belirlenen seviye gruplarıyla öğrencilerimizle bire bir ilgilenip, onları donanımlı hale getirerek yarınlara güvenle bakmalarını sağlamaktayız.

SBS sonuçlarına göre öğrenci kabul eden fen lisesinde; disiplinin öğrenci başarısında büyük öneme sahip olduğu bilinciyle çalışmalar yapılmakta, öğrencilerimizin en iyi üniversitelere derece ile yerleşmeleri hedeflenmektedir.

Bilim ve teknoloji, ekonomik ve toplumsal gelişmenin en önemli unsurlarından birisi, bilim ve teknoloji politikaları ise bu gelişimin hızını ve yönünü etkilemenin bir aracıdır. Eğitimde de bu bilinçle hareket eden fen lisemizde TÜBİTAK, Matematik ve Fen Olimpiyatları çalışmalarına büyük önem verilmekte sene içerisinde uzman bir öğretmen kadrosu tarafından çalışmalar sistemli bir şekilde yapılmaktadır.

Türkiye’nin ihtiyacı olan alanlarda bilim insanı yetiştirmek; yarışma, burs ve eğitim programları aracılığı ile öğrencileri yönlendirmek ve teşvik etmek, bilim insanlarına destek vermek, toplumda bilim ve teknoloji kültürünün oluşmasına yardımcı olmaktır. Bu bilinçle hareket eden fen lisemiz MATEMATİK – FEN OLİMPİYAT çalışmaları ile öğrencilerimize destek vermektedir.

Özel  Jale Tezer Koleji ,bir okuldan çok hayata hazırlandığımız, mutluluğumuzu paylaştığımız sımsıcak bir yuvadır bizim için.


Düş kurmak değil, bir düşe sahip olmamak budalalıktır; inancıyla kurduğunuz tüm düşleri gerçek  kılmak  için  yılların deneyimiyle hayatınıza dokunuyoruz. Çünkü  biz biliyoruz ki bir düş bir hayattır.Başarılarımız
Neden JTK!
Linkler

Galeri
 jale tezer koleji video galerisi
 JALE TEZER KOLEJİ FOTOGRAF GALERİSİ
Bizi Takip Edin
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam136
Toplam Ziyaret604586