Dershane Destekli Eğitim

Öğretmek bizim işimiz; çünkü hiçbir başarı tesadüf değildir. MEB’in lise programına ek olarak DERSHANE-OKUL Projesiyle Ankara’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Cumartesi programlarımızla öğrencilerimizi , dershaneye ihtiyaç duymadan güvenli adımlarla ileriye taşıyoruz.DERSHANE DESTEKLİ EĞİTİM

Jale Tezer Koleji Fen ve Anadolu Lisesi; deneyimli, uzman öğretmen kadrosu, yayınları, deneme sınavları, performans testleri, etüt çalışmaları ile öğrencilerine gerçek dershane desteği vermektedir. 9. sınıftan itibaren öğrencilerine ders programına ek olarak ”Üniversiteye Hazırlık Programı” uygulamakta ve öğrenciler üniversiteye giriş yarışına emin adımlarla hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz periyodik olarak okul sınavlarının yanı sıra üniversite hazırlığa yönelik deneme sınavlarına girmekte; sınav sonuçlarına göre çizgi altında kalan öğrencilere yönelik ders öğretmenleri tarafından günlük etüt programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerin gelişim düzeylerini izleyerek eksikliklerinin gerçekleştirilen çalışma programlarıyla giderildiği ve istenilen düzeye gelene kadar bu takviye derslerinin devam ettirildiği bir sistem ile öğrencilerimizin hedeflerine kolayca ulaşabilmeleri sağlanmaktadır.

Yılların verdiği deneyimle binlerce öğrenciye başarının kapısını açan Jale Tezer Dershaneleri öğretmenleri tarafından hazırlanan deneme sınavları, seviye belirleme ve konu tarama testleri, önceden belirlenmiş takvime göre tüm öğrencilerimize verilmektedir. Sınav sonuçları izlenmekte ve öğrencilerin bireysel gelişimleri takip edilmektedir.

Öğrencilerimiz, “Üniversiteye Giriş Sistemi” hakkında bilgilendirilmekte ve mesleki rehberlik çalışmaları kapsamında düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günleri” ile üniversiteler, fakülteler, yerleşme puanları, yurt-burs olanakları, kampus yaşamı, öğrenci değişim programları (Erasmus-Sokrates) yan dal, çift ana dal programları konularında aydınlatılmaktadırlar.
Özel Jale Tezer  Anadolu ve Fen Lisesinde; 9, 10, 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize  MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerinin üzerinde üniversiteye hazırlık programı  uygulanmaktadır.

Bu program :

  • Hafta içi çalışmaları; her gün  16.00-18.00 saatleri arasında toplamda 10 saat olmak üzere soru sorma, soru çözme, eksik konuların üzerinde çalışma ve tekrarlarını içerir. Bu sayede hedef ve kazanımlar doğru ve sıcağı sıcağına yerleşirken, bir sonraki konuya eksiksiz bir şekilde geçilir.
  • Cumartesi günleri uygulanan altıncı gün dershane programında, kolej ve dershane deneyimli, branşında uzman öğretmenlerle sınav içeriği, zamanı etkin kullanma, soru çözme taktikleri, test tekniği üzerinde durulurken, müfredata paralel bir şekilde alan dersleri  anlatılarak, bol soru çözülür.
  • Bu programda kurum yayınları (yaprak testler, konu modülleri, deneme sınavları, envanterler, ödev kitapçıkları vb.) öğrencilerimize verilmektedir.

Öğrencilerimize test tekniğini geliştirmek, kazanımları görüp eksiklerini tespit etmek amacıyla, periyodik olarak  “Deneme Sınavları” uygulanır. Bu sınav sonuçları danışman öğretmenler ve PDR servisi tarafından bireysel olarak değerlendirilerek, öğrencinin akademik başarısı takip edilir.Başarılarımız
Neden JTK!
Linkler

Galeri
 jale tezer koleji video galerisi
 JALE TEZER KOLEJİ FOTOGRAF GALERİSİ
Bizi Takip Edin
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret604585