Veli Görüşleri

 Kızımı okula yazdırmadan önce "Hayalim gerçek oldu" başlığı ile bir mesaj atmıştım. 2015 eğitim yılında bu hayalimin mutlululuğunu bana dolu doluuuu yaşattığınız için sonsuz teşekürlerimi sunarım. Kızımın da başarısı sayenizde. Sn. Jale Tezer hanıma ve süper öğretmenlerinize sonsuz saygılarımla, Saygılarımla

Şenay Özbay Ünver

 2010 yılında Jale Tezer Kolejinde eğitime başladık. Çok mutlu ve başarılı bir 5 yıl geçirdik. Okulun butik okul olması ve güven vermesi çok önemli. Atatürk sever bir okul olmasın ve bu sevgiyi çocuklara aşılaması da gerçekten çok değerli ki bunu oğlumda görebiliyorum. Eğitim konusunda yeterli ve kaliteli yöntemler ile çocuklarımız yetiştiriliyor. Okulun pozitif enerjisi bizi çok mutlu ediyor. Bora çok mutlu! Sizleri çok seviyorum ve teşekkür ediyorum

Şöhret Sönmez

 1-B sınıfının öğrencilerinden olan kızım İngilizce derslerine gelirken çok heyecanlanıyor ve çok seviniyordu. Dersi sevmesinin neden olan öğretmenlerini sonraki gözlemlerimde bütün çocukları sevdiğini gördüm. Bu durum bizi evde çok mutlu etti. Kızımın okulda öğrendikleri ile benim telaffuzlarımı düzeltmesine hem çok gülüyoruz hemde çok memnun oluyoruz. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Ferhan Güvenir

Başarılı olmak için önce mutlu ve özgüveni yüksek bir kişi olmak gerektiği düşüncesini savunan bir veli olarak kızımı Jale Tezer Kolejine yazdırdım. Tabi ki bu seçimde okulumuzun yabancı dildeki başarısı büyük bir etkendi. 4 yıl boyunca çocuklarımızın İngilizcede aldığı mesafeyi görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Tüm İngilizce Zümresindeki öğretmenlerime emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler...

Emel Demirci

 Her şeyden önce biz bir aile kazandık. Oğlum 4.sınıftan itibaren bu ailenin bireylerinden. Birçok tedirginliklerimiz vardı. İngilizce hiç bilmiyordu. Yapabilir mi acaba diye çok düşündük. Açıkçası korktuk. Öğretmenlerimiz büyük bir özveriyle, yılmadan, bıkmadan emek verdiler, çocuğumun bilgisini, algısını, bakış açısını değiştirdiler ve geliştirdiler. Artık İngilizceyi seviyor ve çok başarılı. Bunu sağlayan eğitimcilere ne kadar teşekkür etsem az kalır. Kelimelere sığdıramam takdirlerimi !

Şimdi kimi görsem tavsiye ediyorum. Çünkü Jale Tezer Koleji eğitim kalitesi ile kendisini her anlamda ortaya koyuyor.

Canımdan çok sevdiğim oğlumun geleceği için yapılan tüm çalışmalar adına JALE TEZER KOLEJİ ailesine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Emeğinize sağlık !

Hanife Meral Canbolat

   Her şeyden önce altı yıldır okul değil evimize gelir gibi gelmemizi sağladığınız için çok teşekkür ederim.Hiçbir sorunun çözümsüz kalmadığı, güler yüzün, samimiyetin ve özverinin en üst düzeyde olduğu bu güzel okulu anlata anlata bitiremem. Daha nice güzel yıllara, başarılara, birlikte sağlıkla girmek ve geçirmek dileyiğle.

Mine Çıkmaz

JALE TEZER KOLEJİ

Okulumuza başka bir okuldan 2.sınıfta geldik. Kızım ipek bir günlük misafir öğrencilik sonunda kendisini güvende ve mutlu hissetmesiyle JTK'lı olduk. İyi ki de olmuşuz; okulumuzdaki her kademe çalışanların güler yüzlülüğü ile güne başlamak, anlamadığımız konularda ofis almak, hafta sonu etütleri, yardımcı kitaplar uluslararası saygın sınavlara hazırlanmak yani akademik anlamda hiçbir takviye yapmamak veli olarak beni rahatlatıyor.

Özel okul seçimdeki sebebim çocuğumun İngilizceyi doğru öğrenmesi ve iyi telaffuz edebilmesiydi. Kurumunuzda zümre başkanınız ve öğretmenlerinizin yardımıyla takıldığımız konularda birebir ilgilenmesiyle ipek kendine güvenerek verilen görevleri yapması; beni anne olarak "evet kızım doğru seçim yapmış" dememi sağlıyor.

Bu düşünceleri yazma sebebim, kızımı 5. sınıfta olmasına rağmen 3.sınıf İngilizce tiyatro gösterisini izlediğimde öğrencilerin mutlulukları kendine güvenleri ve harika telaffuzları beni çok olumlu etkiledi.
Sizlerin emeklerine sağlık. Temenni ederim ki öğrencileriniz ve biz veliler bizler için harcadığınız zamana ve çabaya doğru karşılık verebiliriz. Yeni sezonda bu temiz ve mutlu bakışlı çocuklarla daha iyiye yol alırız.

Ayper Uğur 

   Bizim biricik kızımız, okuluna küçücük adımlarla başladı. Yavaş ve küçük adımlarla ilerledi. Bazen yetişebilmek için koşması gerekti. Ama bu süreçte ezber bozan, farklı ve kalıcı olduğuna her geçen gün biraz daha inandığımız bir İngilizce eğitimi aldı. Şu anda dinlediğini anlayıp cevap verdiği gibi, deyimlerle de konuşur oldu. Çünkü bizim kızımız için İngilizce eğitimi önce sevmek ve inanmakla başladı. Eğlenerek ve araştırarak öğrenmek ve başarıyı göğüsleyip ödüllendirilmekle devam etti.
   En önemlisi de dil öğrenmenin emek istediğini öğretmenlerinden görerek öğrendi. Emeği geçen herkese ve kızımın deyimiyle "herşeyi iki dakikada öğreten" sevgili öğretmenlerimize, emeğinize ve gönlünüze sağlık diyor, teşekkür ediyoruz.

Ebru - Erdal Aydın

Beş yıldır Jale Tezer Kolejindeyiz. Okul seçerken dikkat ettiğimiz konulardan biri de dil eğitiminin önemiydi. Araştırmalarımız sonucunda dil eğitimine verdiği önemle karşımıza hep Jale Tezer Koleji çıktı. Jale Tezer kolejli olduğumuz için hiç pişman olmadık. Özellikle İngilizceyi öğretmen ve sevdirme konusunda bizim düşündüğümüzün üzerinde bir performans gösterdiler. İngilizceyi öğretirken aynı zamanda konuşabilme özgüvenini de öğrettiler. Oğlum İngilizceyi ve İngilizce öğretmeni de çok seviyor. Jale Tezer Koleji bu işi biliyor.

Teşekkürler
Neslihan Akın

Merhaba

Ben 4-B sınıfı öğrencilerinden Nehir Delice'nin annesiyim. Kızımı Jale Tezer'e yazdırırken en çok düşündüğüm konu birçok veli gibi, yabancı dil eğitiminin yeterli olup olmadığıydı. Ama her yıl kızımdaki gelişmeyi gördükçe içim rahatladı. Öğretmenlerin İngilizceyi çocuklara eğlenceyle ve oyunla sevdirerek öğretilmesi çok güzeldi. Nehir'in en çok sevdiği dersin İngilizce olmasından da bunu anlıyorum. Zaten yabancı dil eğitiminde temelin iyi olması çok önemli. Yabancı dil zümresinin tüm öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum.

Öznur Delice

 Bu yıl oğlum İngilizce anlamında büyük bir ilerleme kaydetti. İngilizce derslerine olan heyecanı, ilgisi ve sevgisi arttı. Bu durumu sağlayan Burcu Mutluer öğretmenime çok teşekkür ederim.

Emeğinize Yüreğinize Sağlık Hocam.

Şenay Turak Koçak

1980 yılında Türkçe Öğretmeni olarak tanıdığım ve feyz alıp, şu anda eczacı milletvekili olarak adım attığım şu anda çocuklarımı emanet ettiğim kurumdayım. 2008 yılında oğlum İhsanalp İlkokul 2.sınıfa Kızım nisan 6 yaş sınıfına başladı.

Her geçen gün öğrendikleri yeni kelimelerle İngilizceyi, matematik ile zenginleştiren pratik zekalarını, belirli gün haftalarda gösterdiği Türkçe anadil kullanım kabiliyetlerini, arkadaşları ile gelişen ve kurulan güzel dostluklarını, engelli arkadaşlar ile kaynaşma grupları, sporda, ingilizce de, matematikte, sosyal bilgilerde düzenlenen yarışma ve sunumlarda yer almak için gösterdiği çaba ve hevesini gördükçe gurur duydum. Çünkü Jale Tezer önce çocuklarıma sevgi verdi, özgüvenlerini arttırdı ve İngilizce olarak kendilerini ifade eder hale getirdi.

İnsan olmayı, insanı sevmeyi, kendine güvenmeyi ve arabulucu olmayı öğrendiler. İngilizceyi konuşarak ve yaşayarak öğrendikleri için hayata özgüvenle başlıyorlar...

İlksen Ceritoğlu Kurt
Milletvekili

    Filoloji mezunu bir veli olarak yabancı dil eğitimine öncelikle olarak önem veriyorum. Oğlum için okul seçimi yaparken bunu özellikle göz önünde bulundurdum. Başta Aslıhan Kurtoğlu ve Burcu Mutluer öğretmenlerimizin içinde bulunduğu İngilizce Zümresini tanıdıktan sonra sadece okulun değil öğretmenlerinde bu konuda çok önemli olduğunu anladım. Çocuklarımıza kattıkları değerler nedeniyle kendilerine sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.

Bahar Didem Küçük

Okulunuzun 1/B sınıfında öğrenci olan oğlum, sayenizde İngilizce derslerinden son derece keyif aldığını söylüyor. Evde bizimle İngilizce konuşmaya çalışıyor ve filmleri İngilizce Seyrediyor. Öğretmenlerimizin; çocuklarımız için gösterdiği çabadan dolayı ve İngilizceyi bu kadar hayatımızın içine kattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sevgili oğlumuz Jale Tezer öğrencisi olduğu için mutlu ve gururlu ve bizde Jale Tezer ailesinin içinde olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz.

Bütün öğretmenlerimize ve okul yönetimine güleryüz ve yakınlıklarından dolayı sonsuz teşekkürler...

İyi ki varsınız.

Nurhan Kökten Teymuri

    Endişelerle başladığımız birinci sınıftan dördüncü sınıfa bir çok anı biriktirdik. Ama en çokta İngilizcede başarı biriktirmişiz. Bu hoş tablodaki emeğiniz için teşekkür ederiz.

4/A Sınıfı
T.Roza Yılmaz Velisi
Ebru diker Yılmaz

Sevgili Jale Tezer Koleji

2 çocuğuda size emanet bir anne olmaktan gurur duyuyorum. Bizlere öncelikle sevgi dolu bir ortam sunan sizlere çocuklarımıza verdiğiniz yüksek eğitim seviyesinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Her alanda başarıyı hedef olarak gösterdiğiniz çocuklarımız öncelikle ingilizce branşında başarılı olmuştur. Bu anlamda özellikle İngilizce Departmanına çok teşekkür ederiz. Sizleri çok seviyoruz.

ASLI BOYDAŞ

NERMİN ÖZCAN

Sayın Aslıhan Kurtoğlu,

 Her anne baba çocuğuna iyi bir gelecek sağlamak ister. Ülkemizde iyi bir gelecek her zaman iyi üniversite eğitimi ve iyi düzeyde yabancı dil bilgisiyle eş değer olarak tanımlana gelmiştir. Pek çok Türk, dil yapısının farklı olmasından dolayı Avrupa dillerini öğrenirken zorluk yaşar ve ilk denemelerinde başarısız olunca da bir utangaçlıkla, kendi içine kapatır. İçine kapanarak yabancı dil bilgisini geliştirebilme şansını kaybeder. Böylelikle küçük çaplı domestic başarılarla övünerek egomuzu da tatmin ederiz.

Bu aşamadan sonra tatmin olmuş bir ego ile kapıkuleye konuşlandırdığımız sınırları esnetmek için sebep de kalmaz. Bu vesile ile, ilkokul üçüncü sınıf öğrencisinden gavurca bir tiyatro gösterisi üreten emeğiniz; evlatlarımıza kendi dimağlarımızda oluşturduğumuz sınırları miras kalmasını engelleyecektir.

Performansı sergileyen öğrencilerin yabancı dil konuşmadaki yetkinlikleri, Türkilizce değilde; dili olabildiğince orijinal aksanıyla konuşmaya çalışmaları her türlü övgünün ötesindedir. Evlatlarımıza verdiğiniz emeği görüyor, algılıyor ve taktir ediyoruz.

Evladımızın şahsında öğrencilerimizle kurduğunuz ilişkilerin de sadece öğretmenlikle sınırlı kalmayıp kimi zaman annelik, teyzelik ve ablalıkla devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Evlatlarımızın siz öğretmenleri ile yakaladıkları ortak ruh hali şüphesiz, onların özgüvenlerini arttırmaktadır.

Öğrencilerinizle sahnede ortaya koydukları performans dolayısıyla gurur duyduk. Gözlerimizden yaşlar gelene kadar, ellerimiz şişene kadar onları alkışladık.

Katkılarınız ve yaptıklarınız için size ve şahsınızda tüm JTK ailesine teşekkür ederiz.

Elif Dilara'nın Ebeveynleri Nilgün ve Ahmet Çağkan İnkaya

 Sn. Jale Tezer, ve Sn Jale Tezer Eğitim Kurumları değerli eğitimcileri, Kızımı, Jale Tezer Koleji''ne vermekten bir an olsun tereddüt etmemiştim. Ve bugün yapılan veli toplantınızda da gördüm ki, kızım için ne kadar doğru karar verdiğimi birkez daha anlamış oldum. Kızım, ile birilikte her söylediğinizi can kulağı ile dinledik. Eğitimdeki kaygım, endişem sizin sayenizde sona erdi.. Ve İçimde kelebekler uçuştu. İçim umut ile dolup taştı...))Çocuklarımızın için gösterdiğiniz, emek ve eğitim anlayışınıza ve değerli eğitim planlarınıza tekrar tekrar teşekkür ederiz. Sn. Jale Tezer ve ekibi iyi ki varsınız.. Kızımın bugünkü mutluluğunu gözlerinde görmenizi isterdim.... İnşallah, bu mutluluğu okulunuzudaki başarısı ile daha çok artar. Hep var olmanız dileği ile, Saygılarımla,

Şenay Özbay Ünver

Tüm sevgili Jale Tezer yönetimine, eğitmenlerine, çalışanlarına;

 Geçtiğimiz yıl bu aylarda sizinle tanıştığım gün kendimi kuyruğunu kıstırmış kedi gibi hissediyordum…
9 yaşındaki oğlumun, 5 yaşından bu yana sınıfta esnemesi, uykulu ve dalgın görünmesi sebepleriyle sürekli okula çağırılıyor, huzurlu ve sevgi dolu bir ailemiz olmasına karşın “ne sorunu var”, “kardeşini mi kıskanıyor”, “astımlı mı”, “dikkat eksikliği mi var” gibi farklı sorulara maruz kalıyorduk. Sanki Barış, uygunsuz davranışlarda bulunan bir öğrenciymiş gibi. Bir sorun olup olmadığından emin olmak için de oğlumu uzmanlara götürüyordum. Uzmanlar sorunun çocuğumda değil okulun yönetiminde ve eğitmenlerde olduğunu iddia ediyor, kurumun pedagojik açıdan yoksun göründüğünü söylüyor ve bana okul değiştirmemi salık veriyorlardı. Bunlara inanamıyordum çünkü orası, herkesin çocuğunu vermek için sıraya girdiği bir okuldu. Türk Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı değildi ve Türk sistemine geçiş yapmak bizim için zor hatta imkânsızdı. Avrupa’da yetiştiğim için o yaklaşıma en kolay ayak uydurmuş ailelerden biriydik. Anadilim gibi konuştuğum Fransızcayı çocuklarımla da konuşabilmek istiyordum. Konuşamazsam bir eksiklik hissedecektim…

İşte bu duygusal fırtınanın ortasında benimle yaptığınız konuşmadan Özlem hanımın bir cümlesi kazındı hafızama: “Nihayetinde ben, çocuğun okula koşarak geldiğini görmek isterim. Eğer gözlerinin içi gülmüyorsa biz başarısızız demektir”.

Mesleğim sebebiyle öğrenmiştim ki ilkokul, çocuğun okulla ilişkisinin omurgasını oluşturuyordu. Sonrası her şey için çok geçti. Bu yüzden eşim ve ben, iş işten geçmeden okul ve sistem değiştirmeyi göze aldık. Oğlumda bir kusur bulunmamasına karşın girdiğimiz yoldan çıkmamız benim için kırıcı ve zor oldu. Çocuklarımı Türk sistemine emanet ettiğim gün, onlarla Fransızca konuşma hayalim de, liseye kadar okul değiştirmeme hayalim de suya düşmüştü. Ama yarar-zarar dengesi düşünüldüğünde, çocuklarımın ruh sağlığı her şeyden önemliydi.

Barış’ın yeni okulunda ilk haftası kolay geçmedi. 3 yaşından beri birlikte büyüdüğü arkadaşlarından kopmuş, ilk kez saygı duruşu ve İstiklal Marşı törenine katılıp, yeni bir öğretmen ve yeni kurallarla karşılaşmıştı. Eve ağlayarak geldi.
İlk haftanın sonunda gülümsemeye başladı. Beşinci ayda akademik anlamda sınıfını yakaladı, üstelik sıfırdan başladığı İngilizce’den 100 bile almayı başararak. Ama akademik notlardan fazla bahsetmeyeceğim çünkü notları umursayan bir veli değilim. İlk yarıyılda oğluma onu çok mutlu eden “En İyi Dost” ödülü verildi. Ona kendini ifade etme ve kendini kanıtlama fırsatları da verilmiş olmalı ki eski okulunda ağzından dökülen “Ben güçsüzüm” türü cümleler mazide kaldı. Sınavları stressiz atlattı, internet etkileşimli ödevlerini ve sunumlarını büyük heyecanla hazırladı.

Bu vesileyle öğrendim ki, ailenin çocuk için en önemli dayanak olmasına karşın, öğretmen de üçüncü bir veli değerindeydi. Bir öğretmen çocuğu rezil de, vezir de edebiliyordu. Bir de, ödevler eğlenceli olabiliyormuş!

Kanımca Türk sisteminin en can sıkıcı özelliklerinden biri ödevlerin yoğunluğudur. Sene ortasında Barış’ın ödevleri, ona dinlenme imkânı tanımayacak kadar yoğunlaşmıştı. O dönem size bir mektup yazdık ve bir soru sorduk, “Bu yoğunluk acaba gerçekten sağlıklı mı?”. Bekledim ki biri beni çağırıp, ödevlerin önemi konusunda demeç versin. Bunun yerine bana “inceleme yapıldığını ve gerçekten son dönemde ödevlerin çok ağırlaştığına karar verildiğini, ödevlerin azaltılacağını, çocukların sağlığının hepimizin ortak amacı olduğunu” (!) söylediğinizde, şaşkınlıktan kalakaldım ve mutluluktan ağlayabilirdim. Tanıdığım hiçbir okul, ödev gibi temel bir konuda kendini sorgulama ve dahası yenileme yüceliğini göstermez. Kurumunuzu seçerek en doğru ve sağlıklı seçimi yaptığımı bana kanıtlayan esas olay, işte bu olaydır.

Biliyorsunuz, benim Jale Tezer’de bir değil iki çocuğum var. 5 yaşındaki kızım Aslı, anasınıfı tiyatro gösterisine hazırlanırken “provalara katılacağını ama sahneye çıkmayacağını” beyan etti bir gün. Sağ olsun, bir karar verdi mi, onu tersine ikna etmek imkânsız gibidir. Ebeveynlere çocuklarla iletişim atölyeleri veren annesi bile bunu başaramayabiliyor. Ama Çiğdem öğretmeni Aslı’nın bu kararını gülümseyerek karşıladı, “Siz rahat olun, bana bırakın” dedi.
Bir anne başka ne duymak ister ki? Bir öğretmen “Çocuğunuz niye böyle?” demek yerine “Rahat olun, bana bırakın” dediği anda ben zaten dünyanın en iyi annesi olurum. Çiğdem öğretmen nasıl yaptı bilmiyorum, iki haftadan uzun sürdü, onu biliyorum. Ve bir gün Aslı “Eee, ne zaman hazırlayacağız benim sahne kostümümü?” dedi.

Veli toplantısında Barış’ın öğretmenlerine sordum: Sınıfta nasıl? Merak ediyordum, eski okulunda şikâyet edildiği gibi esniyor muydu? Üzgün ya da mahsun görünüyor muydu? Genel anlamda cevap şöyleydi: “Hayır! Tersine, çok aktif. Çok konuşuyor, parmak kaldırıyor, hatta bilgisayardaki sorunları çözerek bize yardımcı oluyor”…

Ezcümle, bu yıl ailemizde sancılı ama güzel bir değişiklik oldu. Çocuklarıma hiç okul değiştirmeden ve ikinci dilimi öğreterek eğitim verme hayalim suya düştü. Buna karşın gerçekleşecek daha büyük bir hayalim var: Okul ve aile işbirliği ile ruh sağlığı yerinde, özgüvenli bireyler yetiştirmek!

Hepinizin güleryüzlülüğü, okula dair kişisel kötü anılarımı bile silmeme sebep oluyor. Sanıyorum ki sadece çocuklarım değil, veliler de koşa koşa geliyor okulunuza! Bizlerle rahat ve sık iletişim kurmanız, kapınızın her daim açık olması, hep güzel muhabbetlerle karşılanmamız, Jale Tezer’i sevmeme sebep olan diğer temel sebepler. Çok uzun yazdım ama bunları anlatmak istedim. Kısaca söyleyerek bitireyim:

Teşekkür ederim.

Gülüş Türkmen
Aslı ve Barış’ın annesi, yazar (AlternatifAnne.com)

   En sonunda hayalim gerçek oldu....

 Sn. Jale Tezer ve ekibi, En sonunda kısmet 6.sınıfta bizi buldu. En sonunda Jale Tezer Koleji'ne kızımın ön kaydını yaptırdım. İzmir Cad. deki ekibinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İlgi ve yardımlarını eksik etmeyen,beni dinlyene Sn. Gül Hanımada sonsuz teşekkürler.
   Umarım kızım için yepyeni ve güzel bir başlangıç olur. Kızımın Jale Tezer'de de başarılı olacağına eminim. Tabii devlet okulunda idi ve eksikleri mutlaka vardır. Ancak Jale Tezer Kolejinde bu eksiklerini kapatacağına gönülden inanıyorum. Umarım herşey güzel olur...

Sevgi ve saygılarımla,
Şenay Özbay Ünver

    Kızım daha ilkokul 2. sınıfta ve gerçekten ciddi ve büyük bir özveriyle aynı zamanda lisanlı bir buz pateni sporcusu. Her sabah saat 5 de kalkıp, önce antremana, ordan da okula yetişmeye çalışan 7 yaşında bir çocuk. Tabi bunların hepsini yaparken onu sürekli motive etmek gerekiyor. Bu sene yarıyıl karnemizi aldığımızda yanında bir de iftahar belgesini gördük. Evet biliyorum, bu spor yapan çocuklara verilen bir belge ama çevremde gördüğüm kadarıyla çoğu okul tarafından unutulan bir belge. Herkes için şu anda basit bir prosedür gibi gözükse de, bu belge benim ve daha da önemlisi kızım için inanılmaz önemliydi. Böyle bir şeyi atlamadığınız için özellikle çok ama çok teşekkür ediyorum... Senenin başında posterini asmak için izin istediğimde gereken tüm önemi verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Duygu öğretmenimize, spor ve okul ikilisini birlikte götürebilmesi adına kızıma verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum... Biz sizlerle olmaktan çok mutluyuz, kızımla benim gibi, benim kadar ilgilendiğinizi biliyorum... Bunun huzurunu ve rahatlığını yaşamak bir anne olarak dünyadaki herşeyden çok önemli...

Teşekkürler yanımızda olduğunuz için...
Esra Yağlıdere

Değerli Jale Tezer Ailesine…

    2014- 2015 Eğitim Öğretim yılı korku ve endişe ile başlayıp; yerini sevgi saygı ve güven ortamına bırakan, tezat duyguların hızlı geçişini yaşatan bir yıl oldu bizim için…Kızımdan çok benim endişelerim vardı aslında… İlk defa bir öğretim yılına öğretmen olarak değil de veli sıfatıyla başlıyorum. Kızımın okula uyum süreci korktuğumun tam aksine çok olumlu geçti.Güler yüzlü öğretmen ve personel kadrosu, sevecen ve anlayışlı tutumlarıyla kendimi ve yavrumu aile ortamında hissettirdi…Sabahları her çocuğa istisnasız ismiyle hitap ederek bizlere güven duygusu veren Uğur Amca’mızdanÇocuklarımızın temiz bir ortamda gününü tamamlaması için koşturan Cemile Teyze’mize…

   Her gün tatlı sohbetiyle  bizi karşılayıp mutluluğumuzu da hüznümüzü de canı gönülden paylaşan Demet Öğretmenimizden,  değerli tecrübeleriyle çocuklarımıza ve bizlere ışık tutan Fatoş Öğretmenimize…Uğur Böceklerinin sevimli prensesi Burcu Öğretmenimizden,  emekleri saymakla bitmeyecek olan tüm branş öğretmenlerimize…

   Veee disiplin ve sevgiyi en güzel bir biçimde yoğurarak öğrencilerine verebilme başarısı tartışılmaz olan samimiyeti ve çabası ile bizleri kendine hayran bırakan… Çoğu zaman öğrencileriyle beraber bizleri de eğiten, her birimizin problemlerine ayrı ayrı çözüm bulmaya çalışan, Uğur Böceklerinin kraliçesi Aslı Öğretmen’e…

Bir meslektaşınız ve bir anne olarak sonsuz teşekkürler…

Canan HAN

    Her ailenin en değerli varlığı şüphesiz ki evlatlarıdır. Daha doğdukları ilk günden itibaren onları büyütmek ve hayata hazırlamak için inanılmaz bir emek verilir. Biz de büyük oğlumuz Berat Burak OKYAR’ı önünde onu bekleyen hayat yolculuğunda mutlu, başarılı, özgüvenli ve merhametli bir birey olarak yetiştirmeyi istiyoruz.

   Bu görüşten yola çıkarak tüm beklentilerimizin karşılayacağını düşündüğümüz için Jale Tezer Koleji’ni seçtik.  Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu da bugüne kadar yaşadıklarımızla anlıyoruz.En başta öğretmenlerimizin  samimiyeti, sıcaklığı bizlere büyük bir ailenin içinde olma duygusunu hissettirdi.  Bunun yanında , verilen eğitimin tekdüze olmayıp hayatla iç içe yürümesi mutluluk verici.Bu sayede de disiplinli bir eğitim sürecini huzurlu ve mutlu bir ortamda aldıklarını görüyoruz.Bugüne kadar oğlumuza verdiğimiz temeli sizlerin en iyi şekilde geliştireceğine inanıyoruz. En değerli varlığımız oğlumuzu sizlere emanet ettiğimiz için çok mutluyuz, her şey için teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.
Aslı – Emre OKYAR

   Jale Tezer Koleji ailesi olarak, bu sene başladığımız anasınıfları eğitiminde çok güzel bir sureç yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Oğlum Emre daha önce hiç anasınıfı deneyimi yaşamamıştı. İlk defa burada anasınıfı ile tanıştı. Bizim tereddütlerimiz vardı ama Emre Öğretmenleri sayesinde bu süreci çok rahat atlattı ve çabuk alıştı. Bu durum ebeveyn olarak bizleri çok mutlu etti. Emre sürekli okula gelmek istiyor ve arkadaşları ile vakit geçirmek istiyor. Bu durumun ileriki sınıflarda da devam etmesini temenni ederim. 

Pelin EREN

    Beril, yaklaşık 1 yıldır Jale Tezer Koleji'nde. Ondaki gelişimden oldukça memnunuz. İngilizcesi oldukça gelişti, kendine güveni arttı, her anlamda olumlu yönde gelişmeler görüyoruz. Montessori dersinin de kendi işini kendisi yapması konusunda oldukça faydası olduğunu düşünüyoruz. Tüm eğitimcilere teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz. 

Sevgilerle

Hande - Orkun Pamukçu

BİR ANNENİN DÜŞÜNCELERİ...

MERHABALAR...

Jale Tezer Kolej’in 12 senelik velisi ve 2 çocuk annesi olarak, duygularımı sizlerle paylaşmak geldi içimden...

Oğlum Ömer, birinci sınıftan 8.sınıfa kadar eğitimini Jale Tezer Kolejin’de tamamladı. Lise konusu açıldığında ise, onu yurt dışına gönderme fikri çıkmıştı ortaya. Çok araştırdık, çok düşündük... Yeni Zelanda’nın Birleşmiş Milletlerin istatistiklerine göre, dünyanın 2.en güvenli ülkesi olduğunu öğrendik. Beğendiğimiz bir okulu seçtikten sonra hazırlanmaya başladık. Oğlumla saatlerce konuştum... Ki o zamanlar da onu Kızılaya bile tek başına bırakmaktan korkuyordum! Oğlum daha 13 yaşında idi... Aynı zamanda, oğlumun Jale Tezer’deki öğretmenleri ile konuşuyordum. Hepsi bana çok destek verdi ve oğlumun yapabileceğini ve başarılı olacağını söylediler. Bana verdikleri cesaret oğluma olan güvenimi arttırdı.

Şu anda oğlum 17 yaşında... ve Yeni Zelandaki lisesi’nin son senesine çok başarılı bir şekilde giriyor. Dört sene boyunca oradaki öğretmenlerden ve Yönetim’den sık sık gerek bir anne olarak bana, gerek Jale Tezer Kolej’deki öğretmenlerine övgü ve takdir gönderiliyor. Ben gerçekten inanıyorum ki Jale Tezer Koleji oğluma çok iyi bir temel yarattı. Bunun bazı örnekleri:

-          Mrs. Yüksel, Alparslan hoca ve Kabe hocadan aldığı eğitim sayesinde inglizce seviye belirleme sınavından yüzde 100 sonuç alarak tüm yabancı öğrenciler arasında birinci oldu, bir sene dil hazırlığını atlattı ve bu başarısı sayesinde direk Yeni Zelandalı öğrenciler ile okumaya başladı;

-Koray ve Tuğba hocaların gösterdiği çaba ve gayret sayesinde oradaki en güçlü matematik ve fen sınıfına girdi;

-Oğlumun 2.sınıftan beri Tamer hoca’dan aldığı basketbol eğitimi sayesinde oradaki okulun basketbol takımının kaptanı seçildi ve bu sene takımları bölge şampiyonluğunu kazandılar.

Daha bunlar gibi sayabileceğim o kadar çok şey var ki.

Şu anda kızım da Ana okulundan beri orada, şimdi 7. Sınıfta kocaman bir genç kız oldu,

O da abisinin yolundan gitmeye hazırlanıyor, ya ben!  Hazır mıyım bilemiyorum. Ama bildiğim ve emin olduğum bir şey var ki, o da Jale Tezer kolejinde kültürel ve sosyal gelişmesini tam olarak aldığı.

Belki bu yazdıklarım sizlere Jale Tezer kolejini övüyor gibi gelebilir ama ortada da bir gerçek var, çocuklarım. Ben onlardaki gelişimi çok rahat görebiliyorum. Eğer olumsuz bir şey olsa idi elbette bir veli olarak sizleri uyarmak isterdim.

 Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim,  bir çocuğun gelişiminde 3 faktör çok önemli bir rol oynuyor, Okul, aile ve arkadaşları.

Jale Tezer Kolejinde belki de çocuklarımın ve benim şansımız hem arkadaşları hem de velileri  - ki benim onlar şu anda en yakın dostlarım -   çok iyiler idi. Sosyal dayanışma gerçekten üst seviyede.

Herkese emekleri için çok teşekkürlerimi sunuyorum, kalın sağlıcak ile

Lilia

         Küçük kızımızın kocaman yüreğini sevginiz ile sarıp sarmaladınız. Güzel gözlerinin hayatı  daha güzel görmesi için harcadığınız emeği göz ardı etmek mümkün değil. Kızımızın hayatta hep büyük amaçları olsun istedik ve bu yüzden adını NEHİR koyduk. Çünkü her nehirin denize ulaşmak gibi karşı konulmaz bir amacı vardır. Sizlerin Jale Tezer Koleji olarak; kızımızın amaçlarına ulaşması için, ona doğru yolu sevgiyle, saygıyla ve yorulmadan göstereceğinize tüm kalbimiz ile inanıyoruz. Jale Tezer Koleji kızımızın okulu değil, ikinci evidir. Hepinize çok teşekkür ediyoruz.


ÖZLEM - ZAFER AKGÜNLÜ

 Sevgili Jale Tezer Anaokulu

Oğlumuz Yiğit Hızarcığlu bu sene 5 yaş Anokulunu bitiriyor. Gelecek sene yine birlikteyiz. 
Bu süre içinde öğretmenlerimizin, başta sınıf öğretmeni olmak üzere gösterdiği sevgi , dikkat ve özen için teşekkür ediyoruz. Yiğit bu öğretim yılında Çince, İngilizce ve Türkçe gibi diller öğrenirken

görsel sanatlar ile sanat zevkini geliştirdi. Özellikler Montessori Anaokulu olması bizim için öenmli kriterlerden biri idi. Montessori materyalleri ile yeni bir eğitim ve felsefe anlayışı ile tanıştı. Müzik dersi, şarkıların yanında piyano öğrenmeye başlamasınıda çok önemsiyoruz.

 Gelecek sene de Yiğit Jale Tezer Koleji ile birlikte olacak. Önümüzdeki öğretim yılınında sevgi dolu ve sağlıkla geçmesini diliyoruz.

SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA

HAKAN - GÖRKEM S.HIZARCIOĞLU

    Kızımızın; eğitimine nerede,nasıl başlayacağı aile olarak almamız gereken en zor kararlardan biriydi. İnsan hayatı; üstelik yolun başındaki bir hayat için vereceğimiz bu kararın, onun büyün hayatını şekillendireceğinin ve onun adına karar verecek olmanın yüküyle alınmış bir karardı. Pek çok okul ve bir çok görüşmeden sonra; uyguladığınız eğitim modelinin; çağdaş, önemli, yaratıcılığı ve birey olabilmede etkin bir rol oynayacağına inandık. Bu tercih bizler için bir kabusun veya rahat bir nefesin habercisi olacaktı.

Kızımız Deren ve biz; o rahat nefesin dinginliği ve güveni içindeyiz. İkinci yılımızı bitiriyoruz, sorunsuz ve beklentilerimizin ötesinde güzellikleri ile....
   
   Mesleğim gereği pek çok okulu gezme, inceleme şansım oldu. Birçok  devlet okulu ve kolejde çocuk oyunları sahneledim.

    Oyun öncesinde , esnasında ve sonrasında; gerek öğrenci gerekse öğretmen davranışlarını ve sanat anlayışlarını gözlemleme fırsatım oldu. Pek çok yerde sevgisiz, gönülsüz katılım ve güvensiz tepkiler vardı ve bence genel anlayışın en net fotoğrafı buydu.
   Okulumuz butik bir binada hizmet vermesine karşın; sosyal faaliyetler için ayrılan alanların çokluğu ve işlevselliği önemli. Tiyatroların kapatılmaya çalışıldığı "Başkentte" sayılı salonun olduğu şu günlerde o güzel sahnenizi ruhuna uygun kullandığınız, bir oyuna ve sanatçıya yaklaşım aşıladığınız için mesleki anlamda teşekkür ediyorum... Öğretmen ve tüm çalışanların çocuklarımıza olan yaklaşımı, ismiyle hitap etmeleri, samimi bir sevgiyle yaklaşmalarını ve davranmalarını önemsiyorum. Gözümüzden sakındığımız çocuklarımızı, gözü gibi bakanlara emanet edince, gözümüz arkada kalmıyor...


Eğitim kalitesi, sosyalleşme, birey olabilme, sevgi ve güven aradığımız niteliklerdi... Jale Tezer Koleji'nde tüm bunların mevcut  iki yıldır yaşayarak gördük, teşekkürler..

SERDAR DOĞAN

    Okulumuz Atatürk ilkeleri doğrultusunda yapmış olduğu sosyal aktiviteler ve eğitim sistemiyle çocuklarımıza laik, doğru ve yararlı birer birey olarak yetiştirmektedir. 

JALE TEZER KOLEJİ 

   Kızımı geleceğe hazırlıyor. Ezbersiz eğitim ile öğrencilerine öğrenme ve başarma fırsatı tanıyor. Öğrenciler okul laboratuvarlarından, spor tesislerinden, rehberlik servisinden faydalanabiliyorlar. Duyurular velilere zamanında iletiliyor. Veliler okul yöneticileri ve öğretmenler ile sağlıklı iletişim kurabiliyor. 

   Kızım için hertürlü bireysel danışmanlık alabiliyorum. Derslerin yanısıra Montessori İngilizce ve Çince öğrenmesi, yüzme faaliyetlerine katılması memnuniyetimi arttırıyor. Kısacası Jale Tezer Koleji'ne her açıdan güveniyorum. Kızıma sağladıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum...

FİLİZ - İBRAHİM ÖZDİLEK

 Siz Jale Tezer Yetkilileri, Siz Değerli Öğretmenlerimiz;

   Bir çocuğu yetiştirmek yarınlara hazırlamak biz ailelerin yanısıra sizin gibi değerli kurumların ve bu kurumların içerisindeki sevgili öğretmenlerimizin katkısı şüphesiz çoktur. bu doğrultuda Jale Tezer Koleji'nin çocuğumuzun eğitimine  katkısı olacağını  düşünerek attığımız bu ilk adımda ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi bugün çocuğumuzda  görmenin verdiği mutluluğu yaşamaktayız. 6 yaşındaki oğlumuz Batuhan Barut okula giderken koşarak, heyecanla, mutlulukla ve en güzeli kendinden emin gidiyor. 

   Öğretmenlerinden bahsederken gözleri parlıyor öğretmenim derkenki içtenliği bizi nasıl mutlu ediyor anlatamam, bu arada Batuhan yemekleriniz çok seviyor ve köftenizi anlata anlata bitiremiyor. Aşçınızın adını verirseniz sevinirim çünkü Batuhan "tarifi alırmısın anne" diyor. :)  Eğitimi, disiplinle sevgiyi, sıcaklıkla ve güleryüzlülükle birleştirip,verdikleri için öğretmenleriniz ve kurumunuz yetkililerine çok teşekkür ederiz. 

Bize "yarınlara kendine güvenen çocuklar yetiştiriyoruz" dediklerindeki ifadelerin ne denli samimi olduğunuı şimdi daha iyi anlıyoruz. Bu arada güvenlik abilerimize de teşekkür ederiz. Kapıdan girerken çocuğumuzun kaybolup gittiği bir yer olmadığını hissettirdikleri ve o güveni verdikleri için...

YEŞİM - SAVAŞ BARUT

 Merhaba,

Hafta sonu kurslarından çok memnun olduğumuzu bilmenizi isterim.Gerçekten öğrencilerini bu kadar düşünen bir okulda bulunduğumuz için ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam.

Hafta sonları aktiviteleri hem bizim hem de oğlumuzun çok hoşuna gidiyor. Çocuklarımız için yaptığınız bu güzel çalışmalardan dolayı ayrıca hepinize çok teşekkür ediyorum.

BANU ÖZDEMİR

       Jale TEZER Koleji’ni tercih etmeden önce eşimle birlikte pek çok okulla görüştük. Tercih etmemizdeki en büyük etken Jale Hanım’la yaptığımız sıcak görüşmeydi.

   Samimi ve dürüst yaklaşımıyla Jale TEZER’li olduk. Oğlum Sarp ADANALI 3 yıldır bu okulun öğrencisi ve bir gün bile kararımızı sorgulamadık. Aksine her geçen gün ‘’ iyi ki ‘’ diyeceğimiz sebeplerimiz çoğaldı. Benim için Sarp’ın aldığı eğitim kadar önemli bir başka şey de gösterilen ilgi, sevgi, güven ve güleryüz…     Oğlumla ilgili her şeyden haberdar olabiliyorum. Pek çok çalışan ebeveyn gibi  öğretmen görüşme saatlerine’’ uyamasam da, okula her gittiğimde öğretmenlerimizle görüşme imkânına sahibim.

   Öğretmenlerimiz oğlumu neredeyse benim kadar iyi tanıyor. Sadece ismini değil, karakterini de…

Aslında bunun ne demek olduğunu sanırım benimki kadar kalabalık okullarda okumuş olanlar anlayabilirler. Her şeyin ‘’para‘’ olduğu bugünlerde, oğlum ihtiyaç duyduğu dersler için kendi öğretmenlerinden ve liseye geçiş sınavları için de hafta içi ve hafta sonu konulan etüt derslerinden ücretsiz faydalanabiliyor. Böylece eksiği olduğunu düşündüğü konuları vakit geçirmeden telafi edebiliyor ve öğrendiklerini de pekiştirebiliyor.

    Okulumuzun sağladığı imkânlarla oğlum lisanslı basketbol oyuncusu, aynı zamanda İngilizce tiyatro oyunları sergilerken, dans gösterilerinde de yer alarak sportif, sosyal ve kültürel açıdan kendisini geliştirebiliyor. Ben kendi adıma müdürlerimize ve tüm öğretmenlerimize böylesi güzel, güvenilir ve sıcak bir ortamda çocuklarımıza eğitim görme şansı verdikleri için çok teşekkür ederim.

BANU TARANCI ADANALI

 Jale Tezer Koleji’nde oğlumun sevgi dolu ve emin ellerde olduğunu bilmek, eğitimin yanında sporda başarılarına tanık olmak ve en önemlisi kendine güveni tam, vatanını seven Atatürkçü bir genç olarak yetiştiğini görmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Tüm öğretmen ve yöneticilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

Ebru ÖZTÜRK

 Biz Jale Tezer Koleji ile bu sene tanıştık. 4 senemizi verdiğimiz eski okulumuzda oğlumuz için istediğimiz iyi bir eğitim ve sevgiyi bulamadığımızdan yeni okul arayışına girmiştik.

Okullarla görüşürken de oldukça kaygılıydık ve bize anlatılan gözünü açmasına izin vermeden ders yaptırıyoruz şeklindeki nazi eğitimleri iyice endişelerimizi arttırıyordu.

Çünkü mutlu çocuk, sevgi ile yaklaşılan çocuk başarılı olur felsefesi hiçe sayılıyordu.
Jale Tezer Koleji’ne görüşmeye geldiğimizde bizi sıcak, samimi ve gülen yüzlerle karşılayan bir ekiple karşılaştık. Müdüre Hanım "Biz burada her çocuğumuzun yanından geçerken başını okşarız sevgi ortamındaki çocuk başarılı olur.

Öncelikli hedefimiz kimliğini kazanmış kendine güvenen çocuklar yetiştirmek’’ dedi. Bir veli olarak istediğimiz iki şey vardı; iyi bir eğitim ve sevgi ile çocukları sarıp, birer anne yaklaşımında öğretmenler…

Jale Tezer Koleji’nde tüm öğretmenler çocuklarımıza sevgi ile yaklaşıyor ve onların en ufak sıkıntılarında hemen koordine olarak çözüme ulaşıyor.Hiçbir konuda aklım oğlumda kalmadan içim güven dolu olarak okula gönderiyorum.

Derslerinde düşme mi oldu, konuyu mu anlamadı hemen danışman rehber öğretmeni ve branş öğretmeni ek derse alarak o konudaki eksiğini kapatabilmesi için uğraşıyor. Bence ödevlerini yapmış mı diye kontrol ederken öğretmenin "teşekkür ederim tatlım’’ demesi kadar güzel bir şey yok.

Ve müdürümüz her akşam çocuklarımızın çıkış saatinde dışarı çıkıyor ve onların servislerine geçişlerinde yoldan karşıya geçiriyor, makamında oturup ulaşılmaz konuşulmaz müdür olmuyor.

İyi ki Jale TEZER Koleji’ne gelmişiz…

Melike MÜFTÜOĞLU

 Kızımız Sıla AKYIL’ın sadece Sıla olarak küçücük yaşından itibaren hakim olduğu ve de kendini güvende hissettiği adreslerin başında gelen Jale Tezer Koleji’ne, kapıdaki güvenlikten öğretmenimiz ve diğer tüm öğretmen ve yardımcı kadrosuna teşekkür ve sevgilerimi iletmek isterim.

Öğretmenimizin ve okul yönetiminin verdiği eğitim ve öğretim sayesinde “Sıla için nasıl?” sorusunu veli olarak hiç cevaplamak zorunda kalmamaktan daha konforlu bir hayat düşünemiyorum.

Çünkü Sıla bütün meselelerini okulunda nasıl halledebileceğini, kiminle isterse onunla iletişim kurabileceğini ve okuldaki yardımcıdan, yöneticiden tutun, Jale Öğretmenine kadar kime ihtiyaç duyarsa ulaşabileceği güveni içinde hissettiği bir okula sahip.

Bunun için Jale Tezer Koleji diyorum bir anne olarak…

GÜLEREN AKYIL

 Kızım, Jale Tezer Koleji’nde eğitim görmeye başladığı anasınıfından bugüne kadar geçen zaman içinde, el becerilerinden müziğe, yabancı dilden sosyal bilgiler ve matematiğe kadar her alanda bilgi sahibi ve donanımlı bir birey olma yönünde hızla yol alıyor ve bu süreci izlemek bir baba olarak beni hem çok mutlu ediyor hem de gururlandırıyor.

Teşekkürler Jale Tezer Koleji’nin tüm eğitim ve öğretim kadrosuna; kızımın çocukluktan sorumluluk sahibi bireyliğe geçişinde onun yanında olduğunuz için…

Suat CUMALIOĞLU

 5 yıldır Jale Tezer Koleji’ndeyiz. Oğlum bu sene ortaokula başladı. Ortaokula Jale TEZER’de devam etme kararımızın ne kadar doğru bir karar olduğunu görmek bizi ailece memnun ve mutlu ediyor.

Genel Müdürümüz, Okul Müdürümüz, Müdür Yardımcıları, PDR Servisi ve tüm branş öğretmenlerimize emekleriniz ve çocuklarımıza olan samimi sevginiz, ilginiz ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bu okulun en çok sevdiğim tarafı, akademik başarının yanı sıra aile gibi oluşu, her öğrencinin ve velinin her bir okul çalışanı tarafından ismen tek tek tanınmasıdır.Tüm okul çalışanlarına tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Ülker KARAASLAN

 JTK’da bu yıl 4. senemize başlamış bulunmaktayız. Okulumuzda her öğrencinin, bütün öğretmenler ve diğer personel tarafından tanınması, diyalog içinde olunması sıcak bir ortam oluşturmakta. Her öğrencinin ihtiyacına göre yaklaşımda bulunulması ve ofis programlarında ders yönünden eksiklerinin giderilmesi öğrencinin ders başarısına olumlu katkı sağlamaktadır.

Rehberlik Servisi’nin öğrencilere sıcak yaklaşımı, öğrencilerin motivasyonunu artırmakta ve yine okul içinde değişik aktivasyonların yapılması öğrencilerin okula olan ilgisini ve öğrenirken eğlenmelerini sağlamaktadır.

Ünal ÖZÖREN

       Oğlum Bozkurt Rüzgar Sarul’ un eğitim ve öğretim hayatına hangi okulda başlayacağı konusundaki kararımızda çok düşündük. Araştırdığımız tüm okullar, kendi sistemlerinin diğerlerinden ne kadar farklı ve üstün olduğunu anlatıyor ve bunu bir takım istatistiksel verilerle destekleme çabasına girişiyordu.

   Jale Tezer Okulu'na adım attığımızda ilk dikkatimizi çeken güvenlik görevlisinden çay veren personeline, temizlik elemanından yönetim kadrosuna kadar her kademeden çalışanın yüzündeki memnuniyet ifadesi, güven duygusu ve güleryüzü oldu. Özellikle öğretmenlerimizle tanıştığımızda, gözümüz hiç arkada kalmadı, artık biliyorduk oğlumuzun emin ellerde olduğunu.Oğlum Bozkurt Rüzgar Sarul okuluna severek gidiyor, mutlu bir şekilde dönüyor. Öğretmenlerini çok seviyor. Bu hafta sonu 5 yaş grubu Nazar Boncukları sınıfının veli toplantısı vardı. Bu toplantıda hem branş öğretmenleri hem de diğer veliler ile tanışma fırsatını bulduk. Büyük bir titizlikle ve işlerini severek yaptığı belli olan bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, böyle nitelikli öğretmenleri bünyesinde bulundurduğu, “SEVGİ DOLU BİR ORTAMDA ATATÜRK’ÇÜ ÇİZGİDE ÇOK ÜST DÜZEY BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM SERGİLEDİĞİ” için şahsınızda başta okulumuzun kurucusu Jale Tezer olmak üzere tüm idarecilere teşekkürü borç biliriz. Keşke tekrar çocuk olabilsek ve böyle güzel bir okulda okuyabilsek.

Meltem Sarul

       Sabah uyandığında okula gitmek için heyecanlanan ve gideceğini öğrendiğinde mutlu olan oğlumuzu size emanet etmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimizi her geçen gün daha da iyi anlıyoruz. Dışarıda atan kalbimiz sizler sayesinde her gün yepyeni şeyler öğreniyor ve yeni becerilere sahip oluyor. Onun bu gelişimini, ilerlemesini görmek bizleri çok gururlandırıyor. Bizim için en önemlisi onun mutlu olması ve bunu sağladığınız için sizlere sonsuz teşekkürler.

Özlem Çevik

       Damla Nur’umuzu, eğitime başlarken 45 yıllık deneyimi olan bir okula yazdırmakla ne kadar doğru bir adım attığımızı, kızımızın yeni şeyler öğrenirken ne kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu gördüğümüzde ve her akşam “Bugün günün nasıl geçti?” diye sorduğumuzda “Çok güzel şeyler öğrendik anneciğim” dediğinde daha iyi anlıyoruz. Biz de her anne-baba gibi yavrumuzu geleceğe en doğru ve donanımlı şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Onlar geleceğin yenilikçi, gelişimci, güçlü, mutlu gençleri olmalı. Bunun için doğru yerdeyiz. Temel ne kadar sağlam olursa bina o kadar sağlıklı olur. Türkiye Cumhuriyeti’ ni geleceğe taşıyacak olan minik yüreklere sağlam temeller attığınız için teşekkür ediyoruz.

Aslı Elif KARAYÜNLÜ

Erdal KARAYÜNLÜ

 Bu yıl Ankara’ya taşındığımızda, öncelikli olarak 5 yaşındaki Arhanımız ve 4 yaşındaki Alyamızı gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimiz, onların gülümsemesine ışık katacak, aynı zamanda iyi bir eğitim almalarına imkan tanıyacak bir okul arayışına girdik. Birkaç okul gördükten sonra geldiğimiz Jale Tezer Koleji’nin uzman, güler yüzlü ve etrafa pozitif enerji veren kadrosunun yanı sıra, aydınlık, ferah ve çok çeşitli imkanlarla donatılmış sevimli kampüsü bizi hemen içerisine çekip, “evet doğru yerdeyiz” dememizi sağladı. Aradan geçen üç aya yakın sürede, çocuklarımızın okula mutlulukla gidip, eve geldiklerinde okulda yaptıkları etkinlikleri heyecanla anlatmaları yanılmadığımızın en güzel göstergesi oldu.

Emine-Eren Ertürk 

    Jale Tezer Kolej’in de iki evladım var onların mutlu huzurlu iyi eğitim aldıkları sevgi ve güven ortamında olduklarını bilmekten dolayı eşim ve ben mutluyuz. Jale Tezer Koleji öğretmenlerine çok teşekkür ederim‏

Pınar - Tolga Yarış

    Her veli çocuğunun çok iyi eğitim almasını ister. Bizlerin istediği; çok özel olan çocuklarımız bu eğitimleri alırken yeteneklerini kaybetmemesi, özgüveni yüksek, saygılı, her yönüyle donanımlı bireyler olarak yetişmesini sağlamak. Bu noktada güvendiğiniz bir kurumun çok yakınınızda olması, bilinçli bir eğitim ve idari kadrosunun olması, sizin için çok değerli olan çocuğunuzun onlar içinde değerli olduğunu görmek çok sevindirici.

Deniz Jale Tezer Koleji'ne başlamadan önce tabi ki benimde tereddütlerim vardı. Kızım çok kısa bir sürede uyum sürecini atlattı. Öğretmenlerini çok seviyor ve büyük okulda okumaktan çok mutlu. İngilizce sınıfında ve telaffuzu çok düzgün, ingilizce konuşulan herşeyi çok iyi anlıyor.Piyanoyu sadece kendi okulunda ve kendi öğretmeniyle çalmak istiyor. Kardeşinin de Jale Tezer de okumasını istiyor.


    Canım oğlum Doruk 4 yaşından önce okumaya başladığında şaşkınlık, panik ve mutluluğu bir arada yaşamıştım. Okul seçiminin bizim için zor bir karar olacağını düşünmüştüm. Bizlere ileride oğlumuzun butik okula gitmesi, şahsi yetenek ve özelliklerine göre desteklenmesi gerektiği söylenmişti.

  Oğlumuz 5 yaşına yaklaştığında okul araştırmaya başladık. Birkaç okulu gezdikten sonra Jale Tezer Koleji’ne geldik. Okula girdiğim anda hissettiğim samimi hava, herkesten gördüğüm ilgi ve çocukların yüzlerindeki mutlu gülümseme bana doğru adreste olduğumuzu düşündürdü. Ayrıca okulun şehir merkezinde, ulaşılabilir olması, küçücük oğlumun dakikalarca servislerde yorgun düşmeyecek olması ve biraz daha fazla uyuyabilme olasılığı içimi çok rahatlattı.  Oğlum anasınıfından beri öğrenciniz ve bu sene 4. yılını bitirecek. Onu Atatürk’ün çizdiği yolda yürüyen, onun ilkelerine bağlı bir kadroya emanet ettiğim için bir anne olarak çok huzurluyum.

Başarının en önemli anahtarının, başarılı bir okul çatısı altında, veli-öğretmen-öğrenci arasında kurulan sağlam ve kaliteli bir ilişki olduğunu düşünüyorum. Rahatlıkla ulaşabildiğimiz, her konuda fikirlerimizi paylaşabildiğimiz, çocuklarımızı kendi çocuğu gibi benimseyen sınıf öğretmenimiz sayesinde oğlumuzun hem mental, hem de psikolojik gelişimini takip edebiliyoruz. Veli toplantılarında branş öğretmenlerimiz ile yaptığımız görüşmelerde oğlumuzu bizim kadar iyi tanıdıklarını görebilmek bizi çok mutlu ediyor.

Haftasonu kursları, çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayan aktiviteler, PDR Servisi’nin etkin desteği son derece tatmin edici. Okulumuz öğrencilerinin farklı kulvarlarda sahip oldukları akademik, sanatsal ve sportif başarıları görmek ve çocuklarımıza sunulan çeşitli yabancı dilleri öğrenebilme imkanı biz veliler için gerçekten önemli.

Sevgi ve bilgi ile donanmış tüm Jale TEZER ailesine, tüm öğretmenlerimiz ve personelimize emekleri ve destekleri için teşekkür ediyorum. Sağlıklı ve başarılı daha nice yıllara.....

Esra AKSOY

 Jale Tezer Koleji’nin eğitim kalitesi ve düzeyi üst seviyede olması ve velilerle iletişimi, sosyal faaliyetlerinin güçlü olması önemli özelliklerindendir.

Özellikle çocuğum okulunuz sayesinde yemek yeme alışkanlığı kazandı, özgüveni arttı. Her konuda kendini geliştirdi. Son olarak şunu söylemek isterim “okulunuzu gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederiz.”

Serdar – Özlem ÖZKAYNAKBaşarılarımız
Neden JTK!
Linkler

Galeri
 jale tezer koleji video galerisi
 JALE TEZER KOLEJİ FOTOGRAF GALERİSİ
Bizi Takip Edin
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret613768