JTK'DA YAŞAM


Yemek Hizmetleri
   Okullarımızda yemek hizmetleri, Eurest(Sofra) firması tarafından verilmektedir. Yemek hizmetlerinin verilmesi öncesinde ve yemek sırasında periyodik olarak denetimler
 gerçekleştirilmektedir. Okullarımızda verilmekte olan sabah kahvaltısı, 4 çeşit öğle yemeği ve ikindi kahvaltılarının kalori miktarı ve bu kalorinin bileşim (karbonhidrat, protein, yağ…) içerikleri doğrultusunda aylık menü hazırlanmakta; yemekhane girişinde ve web sayfamızda bu menü yayınlanmaktadır. Gıda malzemelerinin temini, malzemelerin hazırlanışı, yemeğin pişirilmesi, yemeğin servise sunulması ve dağıtılması, yemeklerden alınan numunelerin ve testlerin yapılması, yemek artıklarının ve çöplerin toplanması, bulaşıkların yıkanması ve temizlik ile yemekhanede çalışan personellerin sağlık kontrollerinin yapılması ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.


Güvenlik Hizmetleri 

   Okulumuzda huzurlu ve güvenli bir eğitim öğretim ortamının sağlanması amacıyla yürütülen güvenlik hizmetlerimiz kapsamında, 4 güvenlik görevlisi okulumuzu 24 saat gündüz ve gece ekibi şeklinde dönüşümlü olarak kontrol altında bulundurmaktadır. Okulumuzun iç ve dış mekanları 24 saat boyunca kameralar ile takip edilmekte ve kaydedilmektedir. Konuklarımızın okulumuza

 girişlerinde kimliklerini bırakmaları istenmekte ve kendilerine “Ziyaretçi Kartı” verilmektedir. Öğrencilerimizin okul saatlerinde dışarı çıkmaları yasaktır. Öğrencilerimizin okula giriş ve çıkışlarında, güvenlik görevlilerimiz ve nöbetçi öğretmenlerimiz servis araçlarının yanında bulunmakta; öğrencilerin güven içerisinde servis araçlarına binmelerine yardımcı olmaktadır.


Servis Hizmetleri

Öğrencilerimizin okul servis araçlarında geçirdikleri zaman da eğitim sürecimizin bir parçasıdır. Servis firmaları ile çalışma koşullarımız, dönem başlamadan imzalanan yıllık bir sözleşme ile
 başarılı kolej demek jale tezer koleji demekOkul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği çerçevesinde belirlenmektedir.


Sağlık Hizmetleri
   Okul Sağlık Hizmetlerimiz; öğrencilerin ve okul personelinin sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi amacıyla kurulmuştur.

   Sağlık biriminde öğrencilerimizin yıllık periyodik kontrolleri (boy, kilo, tansiyon ölçümleri ve fiziksel muayeneleri) yapılmaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu ile okulumuz da bulunan öğrencilerimizin, doğuştan veya sonradan edinilmiş hastalıklarıyla (örn. Diyabet, hipertansiyon, astım, obezite, görme duyma v.s) ilgilenilir ve özel takipleri yapılarak, aile ile sürekli işbirliği  içinde bulunulmaktadır.

   Okulda gelişen acil durumlarda gerekli ilk yardım yapılmakta, öğrencimizin sağlık kuruluşuna götürülmesi gerektiğinde velisiyle işbirliği yapılarak zaman kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna götürülmesi veya sevk edilmesi sağlanmaktadır. Belli dönemlerde ilaç kullanmak zorunda olan öğrencilerimizin ilaçlarını zamanında almaları sağlanmakta, günlük veya mevsimsel hastalıklarda gerekli takip yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığının okullarda uygulamakta olduğu aşı kampanyaları, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık ocakları doktor ve hemşireleri tarafından okulumuz sağlık birimi gözetimiyle uygulanmaktadır. İçme suyu ve analizi, yemekhane çalışanlarımızın portör muayeneleri üç aylık periyotlarla sağlık birimimizce denetlenmektedir.


JALE TEZER'DE HAFTA SONU

Jale Tezer’de eğitim durmak bilmiyor. Okulumuzda eğitim öğretim ve aktiviteler sadece hafta içiyle sınırlı kalmayıp hafta sonları da sürmektedir.

   Bu 6. gün çalışmalarında öğrencilerimiz ; Türkçe, matematik, fen, sosyal ve İngilizce derslerinden hem kavramakta zorlandıkları konuları pekiştirmekteler hem bol alıştırmalar ile hızlı ve dikkatli soru çözümleri sayesinde dershane desteğine ihtiyaç duymamaktadırlar. Basketbol, voleybol, badminton, tenis, yüzme, piyano, yanflüt, şan, resim gibi aktivitelerle de bir yandan yeteneklerini geliştirirken diğer yandan da yoğun çalışma tempolarının ardından zihinlerini dinlendirme fırsatı bulmaktalar. ankara jale tezer koleji olimpik yüzme havuzu

SPOR ETKİNLİKLERİ

YÜZME :
Yarı olimpik, 7 gün 24 saat yerden ısıtmalı, porselen kaplama iç yüzey,

cankurtaran bröveli yüzme antrenörleri eşliğinde yüzme kursu.

DİL ETKİNLİKLERİ

LEARNİNG ENGLISH IN A FUN WAY: Anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından keyifle İngilizce öğreniyoruz.

FRANSIZCA-RUSÇA-ÇİNCE-JAPONCA-İSPANYOLCA : Talebe göre yabancı öğretmenler eşliğinde verilen dil kursu.SANAT ETKİNLİKLERİ

PİYANO-YANFLÜT-CAZ ŞAN

PİYANO-YANFLÜT : Öğrencilerimizin  yetenek seviyelerine  göre başlatılacak eğitim kademeli olarak devam edecektir.

CAZ - ŞAN : Öğrencilerimizin ses sınırları saptanarak  diyafram çalışmaları desteğiyle, doğru ses üretebilme yetenekleri geliştirilecektir.

Özel Jale Tezer  Anadolu ve Fen Lisesinde; 9 , 10, 11  ve 12. sınıf öğrencilerimize  MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerinin üzerinde üniversiteye hazırlık programı  uygulanmaktadır.

Bu programda;

  • Hafta içi; her gün  16:00-18:00 saatleri arasında toplamda 10 saat olmak üzere soru sorma, soru çözme, eksik konuların üzerinde çalışma ve tekrarları içerir. Bu sayede hedef ve kazanımlar doğru ve sıcağı sıcağına yerleşirken, bir sonraki konuya eksiksiz bir şekilde geçilir.

  • Cumartesi günleri uygulanan yarım gün dershane programında, kolej ve dershane deneyimli, branşında uzman öğretmenlerle sınav içeriği, zamanı etkin kullanma, soru çözme taktikleri, test tekniği üzerinde durulurken, müfredata paralel bir şekilde alan dersleri  anlatılarak, bol soru çözülür.

  • Bu programda dershanemizin yayınları (yaprak testler, konu modülleri, deneme sınavları, envanterler, ödev kitapçıkları vb.) öğrencilerimize ücretsiz olarak verilerek kendi yayınlarımız kullanılır.

Öğrencilerimize test tekniğini geliştirmek, kazanımları görüp eksiklerini tespit etmek amacıyla, periyodik olarak  “Deneme Sınavları” uygulanır. Bu sınav sonuçları danışman öğretmenler ve PDR servisi tarafından bireysel olarak değerlendirilerek, öğrencinin akademik başarısı takip edilir.
JALE TEZE'DE YAZ OKULU

Jale Tezer Koleji her yıl haziran ayından eylül ayına kadar 5 – 14 yaş öğrencilerine yaz okulu düzenlemektedir.

Tüm derslerin okul kampüsü içinde gerçekleştirildiği yaz okulunda yarı olimpik yüzme havuzunda yüzme dersleri, olimpik spor salonunuda basketbol, voleybol, tenis dersleri gibi sportif derslerin yanı sıra İngilizce, satranç, masa tenisi, drama, arts and craft (anadili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde sanat dersleri), Fun English, resim, seramik, müzik dersleri verilmekte; kitap okuma, sinema, geziler, piknikler gibi faaliyetlerle çocukların hoş bir yaz geçirmeleri sağlanmaktadır.

2, 3 ve 4 haftalık dönemler olarak planlanan yaz okulu anne ve babaların çocuklarını güvenle bırakabilecekleri Jale Tezer Koleji tesislerinde uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

 ankara basketbol ve jale tezer koleji

 ankara jale tezer voleybol turnuvası

 minikler satranç öğreniyor

 jale tezer koleji yüzmeBaşarılarımız
Neden JTK!
Linkler

Galeri
 jale tezer koleji video galerisi
 JALE TEZER KOLEJİ FOTOGRAF GALERİSİ
Bizi Takip Edin
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret604585